Naujienos

Kernavės muziejui 90!

2020 12 28


Ilgai atsiminsime besibaigiančius metus, tačiau nesinorėtų, kad į atmintį įsirėžtų pandemijos grėsmės ir praradimai, visada galime rasti džiaugsmingų šviesos ir vilties spindulėlių, gražių atmintinų įvykių ir pasiaukojančių epizodų...
Kernavės parapija šį rudenį minėjo garbingą 600 metų jubiliejų, o Kernavės muziejus gruodžio 28 d. mini garbingą 90-metį. Lai kalėdinė šviesa nušviečia ir mūsų muziejaus padangę! 
Prieš 90 metų po didžiųjų Kalėdų švenčių Kernavės mokytojo, Juozo Šiaučiūno iniciatyva buvo įsteigtas vieną pirmųjų regioninių muziejų Lietuvoje – krašto muziejus, kuriame keliuose kambarėliuose atgulė tūkstantmečius liudijanti istorija. Per ilgus dešimtmečius muziejaus išskirtinumas išliko ir stiprėjo - muziejininkai kaupė, tvarkė ir eksponavo išskirtinai Kernavės apylinkių artefaktus, ir kurių svarbiausi archeologinių tyrimų metu rasti Kernavės tūkstantmečių istorijos išskirtinio liudijimo eksponatai. Šiandien Kernavės archeologinės vietovės muziejus gali pasidžiaugti beveik 40 tūkstančių eksponatų, patraukliomis ekspozicijomis ir rekonstrukcijomis muziejuje ir po atviru dangumi.
Tačiau muziejus gyvas, ne tik eksponatais, jie liktų neiškalbūs, jei ne pasišventę darbuotojai (tyrėjai-archeologai ir muziejininkai, teritorijos tvarkytojai ir administracijos tarnautojai) bei žingeidūs lankytojai.
Norėtume palinkėti ir pasižadėti augti kartu: tirtume, kauptume, saugotume, inovatyviai pri(si)statytume visuomenei ir perduotume tūkstantmečių praeities pajautas ateities kartoms! 
Kviečiame aplankyti mūsų virtualią parodą https://kernave.lt/kernaves-muziejui-90-metu/
ir pasidžiaugti šį vakarą nušvitusio muziejaus nuotraukomis.

Kernavės muziejui 90!
Palikite mums žinutę
Siųsti