Naujienos

Kernavės piliakalnių šlaitų avarinė būklė pašalinta!

2022 05 31


2021 m. nerimą kėlusios besiformuojančios nuošliaužos ir deformacijos Mindaugo sosto ir Lizdeikos kalno piliakalnių šlaituose - sutvarkytos! Šią savaitę baigti avarinės grėsmės šalinimo darbai ir atnaujinti pėsčiųjų takai.

Po intensyvių diskusijų su geologais, archeologais, architektais, paveldosaugininkais dėl piliakalnių šlaitų būklės ir atliktų inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų buvo parengti piliakalnių šlaitų avarinės grėsmės šalinimo darbų aprašai. Pasiūlyti ir realizuoti šie sprendimai įvykusių nuošliaužų ir deformacijų plotuose: nukastas nestabilus gruntas, siekiant apsaugoti natūralius geologinius sluoksnius nuo erozijos, nuošliaužų vietos užpiltos drenuojančiu sluoksniu. Nuošliaužų ir deformacijų pažeistos vietos sutvirtintos geotinklu ir/ar sustiprintos vielos konstrukciniu tinklu pritvirtinant jį metaliniais inkarais. Nuošliaužų vietos buvo velėnuojamos, išpjaunant ir panaudojant vietinę velėną, prikalant ją mediniais kuolais. Mindaugo sosto šiauriniame šlaite sutvirtintos vietos atsėtos paruošiant augalinį mišinį, maksimaliai atitinkantį šlaitesusiformavusią ekosistemą. Paminėtina, kad tai laikinosios avarinės būklės likvidavimo priemonės, kurios ateityje galėtų būti nesudėtingai pašalintos ar integruotos, priėmus kompleksinius sprendimus dėl piliakalnių tvarkybos.
Vykdant darbus privažiavimo keliams, įrangos ir medžiagų sandėliavimo vietose buvo naudojama speciali danga (paklotai ar apsauginės plokštės), sumontuojama ant smėlio pasluoksnio. Išmontavus plokšte, privažiavimo ir pėsčiųjų takai ir jų pagrindai (daugiau nei 1600 kv. m.) iš esmės atnaujinti, žolės veja atsėta. Laukiame visų gražiausiuose vasaros reginiuose sutvarkytuose Kernavės piliakalniuose! 
Žiūrėkite galeriją---->

Kernavės piliakalnių šlaitų avarinė būklė pašalinta!
Palikite mums žinutę
Siųsti