Naujienos

Medžių tvarkymo darbai rezervate

2020 10 26


Kernavės archeologinės vietovės kraštovaizdžio vertę lemia ne tik Neries upės slėnis ir piliakalniai, estetinį pasigėrėjimą teikia ir senoliai medžiai, kurių gausiai želia rezervate ir jo prieigose. Šimtametėmis liepomis ir klevais, sodintais prie senosios klebonijos ir jos ūkiniame kieme, Pilies kalne, visad grožisi Kernavės svečiai. Deja, daugelio šių medžių lajų yra neproporcingos, nesubalansuotos, turi sausų šakų, nemažai struktūrinių ydų, puvinių ir ertmių, tad gali kelti pavojų lankytojams.
Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, pritarus Širvintų rajono savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento specialistams, nusprendė pasitelkti profesionalią pagalbą jų sutvarkymui – medžių lajų apgenėjimui, augimo sąlygų pagerinimui. Darbai patikėti Lietuvos arboristų asociacijos narės – bendrovės „Arbovita ir Ko“ specialistams. Specialistų darbo metu bus praretintos ir dinaminės jungties sistemos pagrindu sutvirtintos medžių lajos, pašalintos džiūstančios, sergančios, nulūžusios ir įlūžusios ar kokiu kitu būdu pažeistos šakos. Visi darbai bus atliekami pagal naują metodiką, kuria remiantis senieji medžiai prižiūrimi ir tvarkomi taip, kad būtų kuo mažiau pakenkiama jų būklei.
Atlikus šiuos darbus, Kernavės archeologinės vietovės lankytojai galės džiaugtis estetišku, tvarkingu kraštovaizdžiu, o rezervato liepoms bei klevams ši dovana padės gyvuoti ilgiau ir sveikiau. 
Vykdant medžių tvarkymo darbus šalia pėsčiųjų takų, laikinai nukreipsime rezervato lankytojus kitais maršrutais, atsiprašome už nepatogumus.

Medžių tvarkymo darbai rezervate
Palikite mums žinutę
Siųsti