Naujienos

Naujametinis koncertas Kernavėje ''Naujieji muzikos karalystėje''

2023 11 23


NAUJIEJI MUZIKOS KARALYSTĖJE

Praleiskite naujųjų metų išvakares senojoje Lietuvos sostinėje. Gruodžio 31-ąją, 19 val. Kernavės archeologinės vietovės muziejaus salėje skambės trijų seserų - Joanos, Elenos ir  Kotrynos-Ugnės Daunyčių atliekami klasikinės muzikos užsienio autorių bei lietuvių kompozitorių kūriniai.

Trys seserys, šeimyninio ansamblio „Regnum Musicale“ (liet. Muzikos karalystė) narės, trimis klasikiniais muzikos instrumentais ves klausytojus muzikinio Naujametinio labirinto keliais ir padės atrasti išėjimą skambant penkiasdešimt penkioms stygoms. Beribė, kupina šviesios minties bei gydančios, pakylėjančios, užburiančios, kerinčios muzikos puokštė išsiskleis trijų seserų Joanos, Elenos, Kotrynos Ugnės Daunyčių muzikos puotoje Kernavėje. Programoje „Naujieji muzikos karalystėje“ klasikinės užsienio autorių muzikos perlai persipins su lietuvių kompozitorių opusais, sukurdami nenutrūkstamą muzikinės minties pynę. Ji sklęs lengvai viršum kiekvieno mūsų, pasiruošusio leisti sau pasivaikščioti magiškais žiemos labirintais, baltais piliakalnių takais, vedančiais drąsiai ir ugningai pasitikti žaliojo drakono metus.

Arfa, smuikas ir violončelė – tai instrumentai, kuriuos meistriškai valdydamos, muzikės kurs šventinę nuotaiką. Savo meniškos vaizduotės dėka komunikuodamos tarpusavyje ir tuo pačiu kurdamos betarpišką ryšį su publika, intriguojančiai ieškos įvairių atsakymų iš muzikos (ir ne tik) pasaulio. Regnum Trio yra unikalus ne tik tuo, kad jame muzikuoja seserys, bet ir tuo, kad savo sudėtyje turi išskirtinį instrumentą – arfą, kurios dėka atlikėjos turi galimybę į savo repertuarą įtraukti įvairesnio žanro kūrinių, pristatyti klasikinių opusų aranžuotes, kurie suskamba naujoje arfos tembro spalvoje.

Seserys yra tarptautinių konkursų laureatės bei Grand Prix laimėtojos. Atlikėjos yra pripažintos kaip profesionalės muzikės savo srityje ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jos buvo pakviestos surengti koncertų ciklą Jungtinėse Amerikos Valstijoje, dalyvavo klasikinės muzikos festivalyje “Festival Classique dela Madeleine” Ženevoje (Šveicarija), Pasauliniame arfos kongrese, vykusiame Hongkonke, buvo pakviestos atlikti unikalią programą, o tarptautiniame kamerinių ansamblių su arfa konkurse “Concurso Ibérico” (Madridas, Ispanija) buvo apdovanotas pirmąja premija. Už šiuos, ir daugelį kitų tarptautinės reikšmės nuopelnų, seserims nesyk buvo įtektos Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus bei Dalios Grybauskaitės padėkos už muzikinius laimėjimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje. Regnum Trio taip pat rengia edukacines programas, kurių tikslas priartinti įvairaus amžiaus klausytojus prie klasikinės muzikos meno ir puoselėti meilę muzikai ne tik per jos klausymą, bet ir per aktyvų dalyvavimą edukaciniame proceso metu.  Ansamblis atlieka tiek klasikinę, tiek populiariąją bei etnomuziką, improvizuoja.

Naujametinės šventės dalyviai taip pat turės progą aplankyti Kernavės muziejaus ekspoziciją, bei įspūdingą archeologo-juvelyro Evaldo Babensko parodą „Unikalūs XIII - XIV a. Lietuviški žiedai“. Visa tai įskaičiuota į vieną naujametinės šventės Kernavėje bilietą!

Muziejaus durys atveriamos 18 val. Koncerto pradžia 19 val. Renginio trukmė –  80 min.

Į renginį kviečiame ne jaunesnius nei 5 metų amžiaus lankytojus.

Bilietai parduodami bilietai.lt ir muziejaus kasoje.

Renginio nuoroda facebook 


Naujametinis koncertas Kernavėje ''Naujieji muzikos karalystėje''
Palikite mums žinutę
Siųsti