Naujienos

Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventė Kernavėje

2023 09 08


Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventė Kernavėje

2023 09 22 (penktadienis), nuo 17.30 val.

Kernavės piliakalniai

Diena lygi nakčiai, naktis lygi dienai. Rugsėjo 22 d. (penktadienį), mistika alsuojančiuose Kernavės piliakalniuose kviečiame įspūdingai pasitikti Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventę, skirtą pažymėti astronominį gamtos virsmą ir simboliniu patyrimu priminti baltų genčių susivienijimo svarbą.
 
Vartus į renginį atversime žygiu „Kernavės šventvietės ir mitai“, kuriame kartu su archeologu, šventviečių tyrinėtoju Vykintu Vaitkevičiumi leisimės į Gojų – šventą Kernavės mišką, su kuriuo siejami padavimai apie lietuvių dievą Perkūną, kunigaikštienę Pajautą ir mitinį gyvačių karalių. Žygeiviai bus kviečiami aplankyti istorinį Pajautos slėnį, drūčiausią Gojaus ąžuolą senolį ir vieną iš šventųjų Daubulių ąžuolų kelmą. Žygio trukmė apie 2 val. (nuo 17.30 val.), būtina išankstinė registracija.
 
Vakarop Pilies kalnas nusidrieks edukacinėmis erdvėmis „Paukščių taku į protėvių pasaulį“, kuriose lankytojai bus kviečiami nusipinti įspūdingas darbų pabaigtuvių karūnas ir jomis pasipuošti, dalyvauti patyriminėje edukacinėje programoje „Protėvių apeiginės vaišės ir gėrimai“, susitikti su netikėta šiurpumo akistata, išgirstant nuostabą keliančių pasakojimų apie mitinių būtybių – Laumių poelgius ir kt. Amatų palapinėje taipogi galėsite įsigyti lygiadienio sodų, burtų vytinėms juostoms ilgais rudens vakarais austi, ar sužinoti, kaip jomis gauti atsakymą į rūpimą klausimą.
 
Šventinis vakaras aidės kovų ritmais ir šūksniais - muzikiniu performansu „Saulės mūšis“ (multiinstrumentalistas DAUMANTAS LUKOŠIŪNAS) atidarant folkloro ansambliams taką į piliakalnius, į vienybę ir pagarbą protėviams simbolizuojančią ugnies ir muzikos sąšauką.
 
Stebinančiai įvairiapusiško renginio pagrindiniais akcentais taps šviesos ir tamsos, šio ir ano pasaulio susitikimas, ugnies, muzikos ir šviesų misterijos, meninių instaliacijų įžiebimas ir visų šių veiksmų gilus panirimas į muziką, paliekantis viltingą pavasario ekvinokcijos laukimą.
 
Vakaro kulminacija – grupės GARBANOTAS koncertas, kur atliekamos muzikos garsai persipins su visą vakarą besikuriančia ugnies liepsna bei šviesų patyrimu. Įspūdį stiprins šviesų meninės instaliacijos (AB LIGHT) ir skulptoriaus HENRIKO ORAKAUSKO skulptūrų „Gyvybės medis” įžiebimas.
 
Šventė baigsis trankiais naktišokiais!

Renginio svečiai iš Latvijos – folkloro ansamblis SAUCĒJAS.
Folkloro ansambliai: TRYS KETURIOSE, RATILIO, MEDGRINDA, LAUKIS.

Programoje:

  • Žygis KERNAVĖS ŠVENTVIETĖS IR MITAI (veda prof. Vykintas Vaitkevičius)
  • Muzikinis performansas SAULĖS MŪŠIS (atlikėjas multiinstrumentalistas Daumantas Lukošiūnas)
  • Ugnies ir muzikos sąšauka nuo piliakalnių (folkloro ansambliai: MEDGRINDA, TRYS KETURIOSE, RATILIO, LAUKIS / LT, SAUCĒJAS / LV)
  • Rudens lygiadienio apeigos (veda vaidila Gediminas Žilys)
  • Edukacinė erdvė PAUKŠČIŲ TAKU Į PROTĖVIŲ PASAULĮ: „Pabaigtuvių karūnos“ - ARTyn, „Apeiginės vaišės ir gėrimai“ - VIKINGŲ KAIMAS, „Laumių dovanos“ - Algirdas Braidokas,  „Lygiadienio sodai“ - Loreta Lichtarovičienė ir kt.
  • Grupės GARBANOTAS koncertas
  • Skulptūrų ir šviesų meninės instaliacijos (skulptorius HENRIKAS ORAKAUSKAS, AB LIGHT)
  • Naktišokiai

Renginys mokamas.
Bilieto kaina 10.60 Eur, vaikams iki 14 m. nemokamai. Bilietus galima įsigyti Širvintų kultūros centro kasose arba internetu ČIA 

Daugiau informacijos - facebook renginys

Organizatorius:

Širvintų kultūros centro Kernavės filialas

Projekto vadovė Kristina Stankevičienė

Partneriai:
Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija
Asociacija MEDGRINDA
Kernavės seniūnija
Kernavės Švč. M. Marijos Škaplierinės parapija

Projektą dalinai finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Širvintų rajono savivaldybė

Informaciniai rėmėjai:
Laikraštis Širvintų kraštas 

VšĮ „Tėviškės alkas“


Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventė Kernavėje
Palikite mums žinutę
Siųsti