Naujienos

Senoji Kernavė atgyja

2021 05 22


Nuo gegužės, kiekvieną paskutinį mėnesio savaitgalį, į atkurtas viduramžių Kernavės sodybas – muziejų po atviru dangumi sugrįžta "Senoji Kernavė atgyja"!


Gegužės  29-30 dienomis kviečiame atvykti į Kernavę ir nusikelti į įdomiuosius viduramžius – amatininkai, pirkliai ir muzikantai, atvykę iš įvairių šalies kampelių, šiam savaitgaliui apsigyvens Kernavės viduramžių miestelyje ir „prikels“ muziejų po atviru dangumi. Šiam savaitgaliui į viduramžių Kernavę sugrįžta -  archajiško maisto gamybos, odininkystės, stiklo karolių gamybos, juvelyrikos, beržo tošies indų gamybos, gintaro apdirbimo, kalvystės, vynimo iš vytelių ir kaulo, rago ir titnago apdirbimo meistrai – eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ nariai. Profesionalių pirtininkų asociacijos nariai pasakos apie viduramžių pirčių tradicijas ir mokys patiems pasiruošti šviežių vantų. Rimtai nusiteikę kariai organizuoja puikų reginį - turnyrą, kurio metu bandys išsiaiškinti, kuris iš jų greitesnis ir gudresnis, o muzikinę viduramžių nuotaiką sukurs Kernavės folkloro ansamblio „Medrinda“ nariai.

                                            
Renginys nemokamas, bet privaloma lankytojų registracija https://forms.gle/7LgoTUpfGJEN3R737
 
Lauksime Jūsų gegužės  29-30 d.  šeštadienį nuo 11 iki 18 val., sekmadienį nuo 11 iki 16 val. atkurtose viduramžių Kernavės sodybose:

Gegužės 30 d. (sekmadienį) Kernavės archeologinės vietovės muziejų aplankykite nemokamai.
 
Kviečiame Jus nusikelti laiku į praeitį ir pajusti viduramžių dvasią!
 

Dėmesio! Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą nr. V-462 ir V-1179, prie įėjimo į Kernavės archeologinės vietovės muziejų po atviru dangumi lankytojai bus skirstomi į ne didesnes nei 10 asmenų grupes, į muziejų įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę asmenys, kurie bus pasitinkami prie įėjimo į muziejų ir bus tikrinama jų registracija. Galimybių paso turėti nebūtina. Lankytojų prašome laikytis saugaus (2 metrų) atstumo, dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisyklių ir nevykti į muziejų, pajutus viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.


Kitos renginių datos :
Birželio 26-27 d.
Liepos  24-25 d.
Rugpjūčio 28-29 d.
Rugsėjo 25-26 d.
 
Nuotraukos autorius - Algimantas Vaičiūnas

Senoji Kernavė atgyja
Palikite mums žinutę
Siųsti