Kultūros paso edukacijos

ARCHEOLOGIJA - NUO TYRIMO IKI EKSPERIMENTO IR REKONSTRUKCIJOS

Rekomenduojama V–VIII klasės mokiniams. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.
Registracija tel: 862272333

   Sužinosime, kad svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, o archeologija - svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis. Trumpai apžvelgsime pagrindines archeologinio darbo pakopas. „Archeologinėje perkasoje“ ieškosime praeities dirbinių, mokysimės juos įvardinti, datuoti ir, žinoma, eksperimentuosime: gaminsime archajiškus dirbinius bei bandysime atkurti praeities žmogaus veiklos procesus (archajiškas ugnies užkūrimas, verpimas verpsteliu ir audimas vertikaliomis staklėmis, grūdų trynimas grūdų trintuvėje, malimas, puodų lipdymas ir kt.), susipažinsime su eksperimentinės archeologijos meistrų sukurtomis archeologinėmis rekonstrukcijomis.

Užsiėmimo kaina organizuotoms moksleivių grupėms (atvykusioms su lydinčiu mokytoju):

 - 3.00 € moksleiviui (su Kultūrinio rezervato ir muziejinės ekspozicijos lankymu)


EDUKACINĖ EKSKURSIJA Kernavės archeologinės vietovės muziejuje

Rekomenduojama III–XII klasės mokiniams. Užsiėmimo trukmė 1 val.
Registracija tel: 862272333

   Edukacinės ekskursijos metu mokiniai ne tik pamatys Kernavės archeologinės vietovės muziejuje saugomus radinius, bet ir turės nepaprastą galimybę prisiliesti prie radinių, datuojamų nuo ankstyvojo akmens amžiaus iki vėlyvųjų viduramžių kopijų. Muziejuje pateikiama 3D Kernavės miesto vystymosi medžiaga, filmuoti senųjų artefaktų gamybos vaizdai, archeologinių tyrimų vizualizacijos padės dar geriau ir paprasčiau susipažinti su šios nepaprastos vietovės istorija. Edukacinės ekskursijos metu moksleiviams bus praskleista intriguojanti Kernavės istorijos uždanga ir atskleistas jos paslaptingas žavesys.

Užsiėmimo kaina organizuotoms moksleivių grupėms (atvykusioms su lydinčiu mokytoju):

 - 4.00 € moksleiviui (su Kultūrinio rezervato ir muziejinės ekspozicijos lankymu)


LIETUVIŠKŲ ILGŲJŲ ISTORIJA (nuotolinė, Zoom platformoje)


Rekomenduojama I–IV klasės mokiniams. Užsiėmimo trukmė 45 min.
Registracija: tel: 862272333

Virtualioje edukacijoje vaikai susipažins su pinigų istorija ir raida nuo pat seniausių laikų iki pirmųjų lietuviškų lydinių pasirodymo. Kartu su vaikais bandysim išsiaiškinti priežastis, kodėl buvo pradėtas naudoti metalas pinigų gamybai? Kokios pirmosios monetos pasiekė Lietuvą? Ar jos tikrai buvo naudojamos pagal paskirtį bei kokia buvo jų vertė? Kada ir kodėl atsirado pirmieji lietuviški pinigai? Ir ką gi Kernavės pirkliai Studilas ir Remeišis veikė Rygoje? O edukacijos pabaigoje bandysim kartu pasigaminti lietuvišką ilgąjį iš lengvai namuose randamų medžiagų.

Praktiniam užsiėmimui reikės: plastilino/modelino ir aliuminio folijos.

Užsiėmimo kaina organizuotoms moksleivių grupėms:

 - 1.00 € moksleiviui

________________________________________________________________________________________________

STIKLO DIRBINIAI SENOJOJE KERNAVĖJE (nuotolinė, Zoom platformoje)


Rekomenduojama III–VIII klasės mokiniams. Užsiėmimo trukmė 45 min.
Registracija tel: 862272333

Su stiklu, kaip natūraliai randama medžiaga, žmonės susidurdavo jau akmens amžiuje, tačiau kaip jį pasigaminti sužinota visiškai atsitiktinai tik prieš kelis tūkstančius metų. Archeologiniai duomenys rodo, kad pirmieji technologiją perprato Egipte ir Artimuosiuose Rytuose apie II tūkst. pr. Kr. Virtualioje edukacinėje pamokoje vaikai sužinos apie stiklo gamybos technologijas raidą, jos įtaką civilizacijų kultūriniam vystymuisi ir kokią reikšmę stiklo dirbiniai turėjo mūsų regione. Kokie stiklo dirbiniai randami senojoje Kernavėje bei kokia buvo jų reikšmė tuometinėje visuomenėje? O per praktinę užduotį bandysime pasigaminti karoliukus iš lengvai namuose randamų medžiagų.


Praktiniam užsiėmimui reikės: plastilino/modelino ir apvalaus pagaliuko (tinka virbalas, apvalus pieštukas ir pan.)

Užsiėmimo kaina organizuotoms moksleivių grupėms:

 - 1.00 € moksleiviui

Palikite mums žinutę
Siųsti