Renginių archyvas

Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės šventė Kernavėje

2021 09 18


Rugsėjo 18 d. (šeštadienį) 19.00 - 24.00 val. Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventė Kernavėje skirta pažymėti astronominį gamtos virsmą ir simboliniu patyrimu priminti baltų genčių susivienijimo svarbą.  Kviečiame!    

Stebinančiai įvairiapusiško renginio pagrindiniais akcentais taps šviesos ir tamsos, gyvybės ir mirties susitikimas, ugnies ir šviesų misterijos, muzikinės sąšaukos, kovų šūksniai, lygiadienio apeigos, skulptūrų deginimas bei šių veiksmų susiliejimas su muzika.
Vakaro kulminacija - grupės „Baltos varnos“ koncertas, kurių atliekamos muzikos garsai jungsis su šviesų patyrimu - visą vakarą besikūrenančia ugnies liepsna bei piliakalnių erdvę nuspalvintais šviesų dailininko Arvydo Buinausko kurtais teminiais šviesų raštais. Įspūdį stiprins skulptūrų ekspozicijos „Baltų raštai“ (skulptorius Henrikas Orakauskas) įžiebimas/sudeginimas, paliekantis viltingą pavasario ekvinokcijos laukimą.   

Programoje : Edukacinė programa "Saulės mūšio inscenizacija", ugnies ir muzikos sąšauka, mitologinės sakmės atliekamos folkloro ansamblių iš Lietuvos ir Latvijos,, rudens Lygiadienio apeigos ir koncertai, skulptūros ir šviesų instaliacijos BALTŲ RAŠTAI Renginį vainikuos - naktišokiai.

ORGANIZATORIAI:

Širvintų kultūros centro Kernavės filialas
Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija
Asociacija MEDGRINDA

PARTNERIS :

Kernavės seniūnija

 

Projektą iš dalies finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA


Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės šventė Kernavėje
Palikite mums žinutę
Siųsti